Jdi na obsah Jdi na menu
 


POSTAVY

Rachel Karen Green

Zaměstnaní: Vedoucí oddělení POLO košil u Ralpha Laurena (dříve u Bloomingdale's a jako čísnice v Central perku)
Rodina: otec Leonard, matka Sandra, dvě sestry - Jill a Amy; dcera Emma (*2002)
Stav: Rozvedená s Rossem Gellerem
Ex-milenci: Barry Farber, Paolo, Ross Geller, Tag Jones
Zájmy: nakupování, roznášení drbů, plachtění
Další info: Její nejlepší kamarádkou je Monica, znají se už od střední školy. Monica byla první, na kterou se Rachel obrátila, když utekla ze své svatby s Barrym. Nejdelší vztah, který měla byl s Rossem, který do ní byl zamilovaný již na střední škole. V Las Vegas se opili a vzali se, Rachel pak požádala o zrušení sňatku. Rachel přišla do party jako poslední. Jako dítě byla hodně rozmazlená, dostala úplně všechno, co si přála. Těžko se osamostatňovala, ale zvládla to. Tři roky pracovala jako číšnice v Central Perku. Pak se jí konečně podařilo prorazit do světa módy. Dva roky pracovala u Bloomingdale's a pak přešla k Ralphu Laurenovi, kam se vypracovala až k vedoucí oddělení pánských Polo košil. Za svůj oblíbený film označuje Rachel snímek Sophiina volba, ale její opravdu nejoblíbenější film je Terminátor :) Rachel je docela pěkná drbna, na střední škole byla předsedkyní třídy, královnou krásy, roztleskávačkou, prostě nejoblíbenější holkou na škole :) Rachel a Rossovi se na konci osmé sezóny narodila dcera Emma.


Ross Geller

Zaměstnání: pracuje jako profesor na univerzitě, dříve jako paleonotlog v muzeu
Rodina: otec Jack, matka Judy, sestra Monica, syn Ben (* 1995), dcera Emma (*2002)
Stav: 3x rozvedený - s Carol Willick, Emily Waltham a Rachel Green
Ex-milenky: Carol Willick, Julie, Rachel Green, Bonnie, Emily Waltham, Mona
Zájmy: paleontologie, věda, fotbal
Další info: Ross byl na střední škole zamilovaný do Rachel, začali však spolu chodit až po deseti letech. Ross byl Chandlerovým spolubydlícím na koleji a hráli spolu v studentské kapele. Je třikrát rozvedený. S Carol Willick se rozvedl, protože ona zjistila, že je lesbička. S Emily Waltham proto, že při obřadu vyslovil jméno Rachel a Emily mu pak nemohla věřit. Zrušení třetího manželství požadovala Rachel, jelikož se vzali v dost podnapilém stavu a v té době už jejich city vyhasly. S Carol má syna Bena. Rachel mu porodila dceru Emmu. Když se kvůli Emily vystěhoval ze svého bytu a posléze z nového byl vyhozen, nastěhoval se k Joeymu a Chandlerovi, pak se mu podařilo získat byt šeredného tlustého naháče. Jeden čas Rossovým domácím mazlíčkem byla opička jménem Marcel, kterou pak musel kvůli "pohlavní zralosti" dát do ZOO. Marcel se poté stal hvězdou showbyznysu.


Monica Geller Bing

Zaměstnání: šéfkuchařka v luxusní newyorské restauracu Javu (dříve U Alessandra)
Rodina: otec Jack, matka Judy a bratr Ross
Stav: provdaná za Chandlera
Ex-milenci: Fan-Bobby, Richard Burk, Pete Becker
Zájmy: uklízení, vaření, sport, soutěže
Další info: Monica až moc dbá na čistotu a pořádek, když něco není na svém místě, tak jí to hned rozčiluje. V pubertě měla velké problémy s nadváhou. Neměla moc velké štěstí v lásce, všechny její vztahy ztroskotaly až se zamilovala do Chandlera, za kterého se provdala. Byt, ve kterém bydlí má po babičce. Její spolubydlící dřív bývala Phoebe, pak Rachel a nyní zde bydlí spolu s Chandlerem. Monica je velmi soutěživá a nerada prohrává.


Chandler Bing

Zaměstnání: je šéfem oddělení zpracování dat ve velké mezinárodní firmě 
Rodina: otec Charles (a.k.a. Helena Handbasket), matka Nora Tyler Bing
Stav: ženatý s Monicou
Ex-milenky: Janice, Kathy
Zájmy: televize, stolní fotbal
Další info: Chandler to v životě neměl moc lehké. Jeho rodiče se rozvedli, když byl ještě dítě. Otec opustil rodinu kvůli jinému muži - sluhovi. Rodiče mu to oznámili na den Díkuvzdání. Jeho matka je autorkou romantických (spíše erotických) novel. Otec dělá travesty show v Las Vegas pod pseudonymem Helena Handbasket :) Jeho velkou láskou byla Janice, kterou zbytek party nenáviděl. Několikrát se dali dohromady a pak se zase rozcházeli. Pak se Chandler zamiloval do Monicy a nakonec si ji vzal za ženu. Jinak dřív měl velký strach ze závazků, bál se, aby nedopadl jako jeho rodiče. Chandlerovo prostřední jméno je Muriel, ale "stydí" se za něj, je to prý rodinné jméno :)


Phoebe Buffay

Zaměstnání: především masérka; příložitostně folková zpěvačka; dříve taxikářka, prodavačka tonerů, podnikala chvíli v oblasti cateringu s Monicou
Rodina: otec Frank, matka Phoebe, sestra dvojče Ursula, nevlastní bratr Frank; nevlastní matka Lilly (zabila se)
Stav: vdaná za Mika Hannigana
Ex-milenci: námořník Ryan, policista Gary, vědec David
Zájmy: zpěv a hra na kytaru, pečení sušenek
Další info: Phoebe také neměla lehký život. Její otec opustil rodinu když byla malinká. Její nevlastní matka Lilly se zabila a Phoebe žila nějakou dobu na ulici. Nejdříve bydlela s Monicou, pak se přestěhovala ke své baibčce Frances. Phoebe našla svou biologickou matku, která se též jmenuje Phoebe a poznala i svého otce Franka. Phoebe je masérka, dříve pracovala v jendom newyorském salónu, jenže ji vyrazili. Od té doby masíruje lidi u sebe doma. Příležitostně se věnovala i jiným činnostem. Taxikařením, spolu s Monicou chvíli zajišťovaly hostiny na různých akcích, chvíli také prodávala tonery. Phoebe je vegetariánka, maso jedla pouze když byla těhotná, ikdyž je tu pár vyjímek... Svému nevlastnímu bratrovi Frankovi a švagrové Alice odnosila trojčata. Byla též provdaná za kluka jménem Duncan. Ten byl předtím jejím kamarádem a jelikož potřeboval zelenou kartu, tak si ho Phoebe vzala, nakonec se rozvedli. Phoebe také hraje na kytaru, skládá svoje vlastní písničky, které pak zpívá hostům v Central Perku. Phoebe se v desáté sérii provdala za Mika Hannigana, se kterým chodila od deváté řady.


Joseph "Joey" Francis Tribbiani

Zaměstnání: herec, příležitostně dělá i jiné práce
Současné angažmá: Dr. Drake Ramoray v seriálu Dny našich životů (Tak jde čas)
Rodina: otec Joseph Sr., matka Gloria, sestry: Gina, Dina, Tina, Mary Angela, Mary Therese, Veronica a Cookie
Stav: svobodný
Ex-milenky: květinářka Melanie, herečky: Kate a Kathy (neměl zatím dlouhodobý vztah) 
Zájmy: televize, fireball, stolní fotbal
Další info: Joey je původem Ital. Je tak trochu hloupý, ikdyž občas mu to myslí docela dobře. Jeho herecká kariéra zatím není moc úspěšná. Největší roli měl v seriálu Dny našich životů neboli Tak jde čas, kde hrál a nyní opět hraje doktora Draka Ramoraye. Hlavní roli také ztvránil v seriálu Mac a C.H.E.E.S.E., který však byl zrušen. Měl však spoustu divadelních rolí a natočil několik reklam. Když se zrovna nevěnoval herectví, tak pracoval např. jako předvaděč pánských voňavek, prodavač vánočních stromků nebo jako gladiátor v casinu. Jeho a Chandlerovým oblíbeným pořadem je Pobřežní hlídka. Joey má velmi početnou rodinu - je jediným synem mezi 8 dětmi. Je také sukničkář a neměl zatím žádný dlouhodobější vztah.


VÝZNAMNÉ VEDLEJŠÍ POSTAVY


Gunther

 

Gunther je barman a číšník v kavárně Central Perk. Ikdyž jsme ho mohli sem tam zahlédnout již v první řadě Přátel, tak jeho postava se dočkala více prostoru až v druhé sérii. Gunther je typický svými světlými vlasy. Je zamilovaný do Rachel a tím pádem nesnáší Rosse. Občas z něj vypadne nějaká dobra hláška či moudro, prostě něco, co byste vůbec nečekali, jako třeba že hrál ve filmu, když byl dítě. Gunther byl uveden v titulcích v celkem 57 epizodách, ale vyskytl se v řadě dalších dílů. Hraje ho herec James Michael Tyler.

Seznam epizod, ve kterých Gunther účinkoval najdete v sekci vedlejší role.


Janice Litman

janice.jpg (13541 bytes) janice-02.jpg (21990 bytes)

Janice je bývalá Chandlerova láska, se kterou se x krát sešel a rozešel. Definitivně spolu skončili ve čtvrté sezóně, kdy Chandler, aby se s ní rozešel, odjel až do Jemenu. Byla vdaná za chlápka, který vlastní velký obchod, kde se prodávají postele a matrace. Má s ním dítě - syna. Poté se provdala znovu za jiného muže, se kterým měla další dítě. Janice je ukecaná a občas všem z party leze na nervy, hlavně Joeymu, který jí přímo nemůže vystát, přestože se s ní pokoušel sblížit (301). V jedné epizodě si s Janice dokonce vyšel Ross, protože stejně jako on, i ona prošla "rozvodovým peklem" :) Jednu věc však na Janice všichni diváci milují - její smích. Jak v originále, tak i dabovaný - dabingu Janice se skvěle ujala Ivana Milbachová. Roli Janice si zahrála americká herečka Maggie Wheeler, vystupuje alespoň v jedné epizodě každou sezónu, kromě šestky, kde v epizodě 617 zazněl pouze její hlas z kazeťáku a nebyla uvedena v titulcích.

Seznam epizod, ve kterých Janice účinkovala:
105 The One With The East German Laundry Detergent (Praní špinavého prádla)
110 The One With The Monkey (Opička)
114 The One With The Candy Hearts (Na sv. Valentýna)
203
The One Where Heckles Dies (Hlavně nebýt sám)
224 The One With The Barry and Mindy's Wedding (Svatba)
301 The One With Princes Leia Fantasy (Rossovy představy)
303
The One With The Jam (Monica zavařuje)
304 The One With The Metaphorical Tunnel (Chandlerův tunel)

306
The One With The Flashback (Vzpomínky)
307 The One With The Race Car Bed (Učitel herectví)
308 The One With The Giant Poking Device (Osudová)

415
The One With All The Rugby (Jak Ross hrál rugby)
512
The One With Chandler's Work Laugh (Chandlerův pracovní smích)

617 The One With The Unagi (Síla unagi) (pouze hlas)
707 The One With Ross's Library Book (Rossova kniha)
823 The One Where Rachel Has A Baby 1. (Jak Rachel rodila 1.)
824 The One Where Rachel Has A Baby 2. (Jak Rachel rodila 2.)
921 The One With The Fertility Test (Test plodnosti)
1014 The One With Princess Consuela (Princezna Consuela)


Marcel

friends&marcel.jpg (55274 bytes)

Marcel je opička, kterou po nějaký čas jako mazlíčka vlastnil Ross. Kvůli jeho pohlavní vyzrálosti ho ale musel poslat do zoologické zahrady v San Diegu. Odtamtuď se Marcel dostal k showbyznysu, začal hrát v reklamách a účinkoval i ve filmu s Jean Claudem Van Dammem :) Marcelova oblíbená píseň se jmenuje The Lion Slepps Tonight, rád si hrával s kuchyňským nádobím Monicy a s Rachelinou panenkou Barbie.

Seznam epizod, ve kterých Marcel účinkoval:
110 TOW The Monkey (Opička)
115 TOW The Stoned Guy (Večeře)
116 TOW Two Parts, Part 1 (Dvojčata)
117 TOW Two Parts, Part 2 (Správná rozhodnutí)
118 TOW All The Poker (Hráči pokeru)
119 TOW The Monkey Gets Away (Hledá se opičák)
121 TOW The Fake Monica (Falešná Monica)
212 TOW After the Superbowl Part 1 (Joeyho ctitelka)
213 TOW After the Superbowl Part 2 (Rande s Van Dammem)